Bosnyák Viktória-Dudás Győző író-rajzoló-olvasó találkozója iskolánkban

Április 25-én délután közel 170 alsós kisdiákunk vett részt a Kápolnában Mesterházy Csilla tanító néni által szervezett Bosnyák Viktória-Dudás Győző író-rajzoló-olvasó találkozón. Kisdiákjaink buzgón olvassák Bosnyák Viktória regényeit, könyveit, ez az alkalom pedig meghatározó volt, hiszen találkozhattak az írónővel, akinek a tollából hőseik megelevenedtek. Az interaktív találkozó során szinoníma hadjáraton vehettünk részt, ahol Puritánia  és Extravagancia alattvalói csaptak össze egy nyelvi vetélkedőn. A gyerekek vidáman fogadták körükben megjelenő I. Elegancia királynőt, illetve Karakán Karak elnököt. „Ettől kinyúlsz!”, hiszen Dudás Győző a gyerekek által kitalált állatokat jelenített meg és élőben rajzolt le, így elevenedett meg a lapon kutya+tyúk= kutyúk, vagy macska+csiga=macsiga. Mindemellett pedig érdekességeket, és kulisszatitkokat is megtudhattunk az írónő és rajzolója életéből, munkásságából. A gyerekekkel együtt kedvet kaptunk, minél több regény olvasásához, hiszen „a gyerek, aki olvas olyan felnőtt lesz, aki gondolkozik”.