Felvidéken járt a tantestület
Hosszú útra indult idén a tantestület, a felvidéki Rozsnyó volt az első úticél, ahová az esti órákban érkezett meg a csapat. Másnap a betléri kastélyt tekintettük meg, ahol betekintést kaptunk az Andrássy család életébe. A kastély Magyarország egyik legnagyobb épségben maradt, eredeti bútorokkal berendezett kastélya, melynek nemcsak a belső terei, hanem a körülötte lévő park is elvarázsolta a kiránduló csoportot. Innen az Andrássy Mauzóleumba vezetett az út. A szecessziós síremlék Krasznahorka vár tövében található, melyet 1904-ben építtetett Krasznahorka ura, Andrássy Dénes és felesége Franciska számára. A visszafelé úton megálltunk Jólészen, ahol a megtekintettük és megkoszorúzták pedagógusaink a Cházár András emlékére kialakított szobát. Cházár András nevét az elesettek, fogyatékosok szószólójaként emlegetik, akinek kezdeményezésére létrejött az első magyar gyógypedagógiai intézmény. A falubeliek szülőházában őrzik emlékét. A délután folyamán megismerhettük Rozsnyó városának történetét, megtekintettük a katerdrálist, az őrtornyot,az evangélikus templomot és a mellette kialakított iskolát.
A kirándulás harmadik napján barlangtúrára indultunk. Elsőként a Dobsinai jégbarlangba vezetett utunk, mely hosszúságával és mélységével a legnagyobb jégbarlangok közé tartozik. A jégréteg helyenként eléri a 25 m vastagságot is. Gömör megye legrégebbi műemlékei közé sorolják a csetneki evangélikus templomot, ahol kicsit megállt a csapatunk. Itt található Szlovákia legrégebbi orgonája, emelett különlegessé teszik a templomot a falakat borító falfestmények is. Csetneken megemlékeztünk Gyöngyösi István magyar költőről is, s koszorút helyeztünk el sírján. Délután az Ochtinai-aragonitbarlangba látogattunk el, mely csodálatos látványt tárt elénk. A barlang mennyezetét egyedülálló aragonitkristályok borítják a legkülönbözőbb formákban.
Az utolsó nap a sajógömöri testvérekkel vehettünk részt egy nagyon szép istentiszteleten, megsimerhettük a gyülekezet történetét. Napjainkban Sajógömörnek nincs magyarul beszélő lelkésze, Bálintné Varsányi Vilma nyugalmazott budapesti lelkész végez szolgálatot a gyülekezetben a hónap első felében, melyért hálásak az ott élők. Mellette Lóczy Tibor egy helyi vállalkozó végez missziós munkát a gyülekezetben, ő mutatta be a gyülekezet életét és mesélt az evangélikus templom mellett álló Mátyás király szobor történetéről. Utunk végén Tompa Mihály református lelkészre, költőnkre emlékeztünk Hanván.