A társadalmi szerepvállalás erősítése a Reményik Sándor Evangélikus Iskolában
2019-08-30 EFOP-1.3.5-16-2016-00476
a kedvezményezett neve: Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
a projekt címe: A társadalmi szerepvállalás erősítése a Reményik Sándor Evangélikus Iskolában
a szerződött támogatás összege: 24.900.000 Ft
a támogatás mértéke (%-ban): 100%
a projekt tervezett befejezési dátuma: 2021.05.31
projekt azonosító száma: EFOP-1.3.5-16-2016-00476
a projekt tartalmának bemutatása:
Projekt eredményeinek rövid összefoglalója
Az első mérföldkő során az A tevékenységcsoportot megvalósítását kezdtük el, illetve a mérföldkőhöz vállalt feladatokat. A szakértői tanácsadás segítségével megkötöttük azokat az együttműködési megállapodásokat, melyekkel a célcsoportok bevonását kívántuk megvalósítani. A korosztályok közül külön- külön próbáltuk felmérni a projekt iránti érdeklődést és aktivitást. Jelentős eredmény a Nyugdíjas szövetséggel kötött együttműködési megállapodás. Az Új Nemzedék programirodával rendszeresen tartjuk a kapcsolatot sikerült két kisközösséget létrehozni és regisztrálni. A fiatal korosztály megismertetését a projekttel, a város iskoláival, való kapcsolatfelvétellel és együttműködési megállapodások aláírásával valósítottuk meg. A továbbiakban is fontos, hogy erősítsük az önkéntességet és szolgáltatások szervezését.
A pályázat szakmai megvalósítása során, a tavasz folyamán három nagy rendezvényt valósítottunk, meg. Ezen rendezvények fókuszpontjában a hazafias nevelés,a magyarság tudat erősítése volt. Mindenki számára izgalmas formában szerveztük meg a rendezvényeket, mind a felnőtt, mind a fiatal generáció megtalálta az érdeklődési körüknek megfelelő látnivalókat, információkat. A részvevő hagyományőrző csoportok autentikus, izgalmas és interaktív módon prezentálták az információkat.
A rendezvények nagy sikerrel zajlottak. Az evangélikus identitás erősítő események is nagy érdeklődéssel zajlottak, minden esemény más- más érdekes témával foglalkozott és szabadon bekapcsolódható volt mindenki számára. Az idősebb generáció számára kirándulás keretében lehetőséget adtunk épített és természeti környezetünk megismerésére, ezek az események is a közösségi aktivitás és szerveződést szolgálták.
A projekt harmadik mérföldkövében több rendezvényt sikerült megvalósítanunk,a szakmai terv optimalizálásával a fiatalokat és az időseket is sikerült egyre nagyobb számba bevonnunk a projektbe. Jelentős eredmény az aktív regisztrációval rendelkező kisközösség projektbe való bevonása és ezen keresztül a szakmai tervben szereplő színdarab megvalósítása is elkezdődött.
Több, generációk közti nagy létszámot megmozgató rendezvény is megvalósult főleg a decemberi időszakban, a közelgő ünnepek is elősegítették a családok projekteseményekbe vonását. Megkezdtük a szakmai tervben szereplő honismereti és helytörténeti események megvalósítását a legjelentősebb projekt eseményeket és rendezvényeket a 4. mérföldkő során valósítjuk meg. A szakmai tervnek megfelelően halad a projekt. A szervezett események és programok a kultúraközvetítés a helyi kultúra közvetítés mentén jöttek létre. A családok megerősítése fontos projektcél erre nagy hangsúlyt fektetünk. A megrendezett családi napot is hagyományteremtő jelleggel szeretnénk továbbvinni. A Színpadi előadás is létrejött melyet több aspektusból mutattunk be a fiataloknak.
A kortárs előadók nagy sikerrel tudták átvinni a darab mondanivalóját a velük egykorú közönségnek. Nagy sikerrel szerveztük az interaktív helyismereti tudásbővítő eseményeinket. Az interaktív megközelítés nagy sikerrel járt a fiatalok számára könnyebben feldolgozhatóvá és érdekesebbé tudta tenni a témák feldolgozását. A nagy közösségi rendezvényeink is nagyon sok érdeklődőt vonzottak.