Megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából

Iskolánk június 4-én tartotta a Nemzeti Összetartozás Napja megemlékezést, melyen, mint minden évben, részt vettek a Felvidékről érkezett testvériskoláink diákjai is.

A megemlékezésen iskolánk főigazgatója, Sátory Károly köszöntő szavai után meghallgattuk a perbetei- és komáromszentpéteri testvériskoláink tanulóinak verses, énekes összeállítását. Ezt követően a felvidéki diákok és iskolánk tanulói közösen énekelték el Szarka Tamás Kézfogás című dalát, mellyel csatlakoztunk a Kossuth-díjas előadóművész, zeneszerző kezdeményezéséhez, amely a világ magyarságát szólította fel a közös éneklésre.  A megemlékezésen Bukovszky János a komáromszentpéteri iskola igazgatója osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel, majd Dalos Tibor iskolánk történelemtanára rendhagyó történelemórát tartott. A megemlékezés koszorúzással ért véget.

Az alkalomról képes beszámolót láthatnak:

Dominó Trans
Bethlen Alap